Atrakcje

Torremolinos – miasto położone na zachód od Malagi. Mocno kiczowate przez ciasną betonową zabudowę, plaże i deptaki pełne międzynarodowych turystów szukających wrażeń, Irish puby, pasaże handlowe, chiringuitos i wiele innych „atrakcji” charakterystycznych dla tego typu miejscowości. Wszystko zależy od preferencji odwiedzającego. W Torremolinos można również przyjemnie spędzić czas –miasto oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Jeden z najlepszych na wybrzeżu parków wodnych jest właśnie tam –Aqualand Torremolinos to raj dla dzieciaków i dorosłych. Ciekawym miejscem może być też Crocodile Park z największym w Europie, mierzącym 4,6 m krokodylem. Wisienką na torcie są restauracje z owocami morza. Te najlepsze nie jest wcale łatwo namierzyć. Ale gdy już uda się tam dotrzeć –z chęcią wydaje się, wcale nie tak duże jak możnaby zakładać, kwoty na świeżo przygotowane frutti di mare. Należy jedynie pamiętać, że restauracje tego typu czynne są tylko w godzinach 20:00 – 24:00

 Benalmadena –aby sprecyzować miasto dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to Benalmadena Costa. Główną atrakcją jest marina z klubami nocnymi, gdzie spędzanie czasu jest dość kosztowne. Ta część oferuje ponadto oceanarium Sea Life, gdzie prawdziwym rarytasem jest pokaz karmienia rekinów. Tutaj też mieści się największy na Costa del Sol park rozrywki –Tivoli World, a naprzeciwko niego znajdeuje się stacja kolejki linowej. Teleferico de Benalmadena wjeżdża na 800 m n.p.m. zapewniając piękne widoki na wybrzeże, a na szczycie możemy podziwiać orły, sępy i sowy w ośrodku hodowli ptaków. Druga część miasta jest o wiele bardziej atrakcyjna. Benalmadena Pueblo leży bardziej w głębi lądu. Szukając odpoczynku można przespacerować się po uliczkach starego miasta z widokiem na morze i zjeść smacznie za stosunkowo nie duże pieniądze.

Fuengirola –to jedna z najpopularniejszych miejscowości wśród hiszpańskich turystów. Jest nieco spokojniesze od Torremolinos. Wzdłuż promenady na zmianę przeplatają się sklepy i restauracje. W nocy miasto żyje za sprawą pubów i nocnych klubów. Spacer po promenadzie (gdy nie jesteśmy tam w szczycie sezonu) należy do przyjemnych aktywności. Na plaży można zaobserwować niesamowite budowle z piasku. Niektóre z nich powstają po kilka miesięcy aby cieszyć oczy turystów. Fuengirola oferuje również uznany za najlepszy ogród zoologiczny w Hiszpanii –Bioparc Fuengirola.

Marbella – najdroższy kurort Hiszpanii. Tutaj znajdują się najdroższe hotele, restauracje, eleganckie butiki rodem z Mediolanu, samochody z najwyższej półki i celebryci, głowy państw i dziedzice majątków tworząc wszechobecny blichtr. Około 6 km za miastem mieści się marina –Puerto Banus, w której stacjonują ekskluzywne jachty. Miasto zachęca uroczym starym miastem, którego centrum jest Plaza de Los Naranjos. Na placu pomarańczowym pełno jest kawiarnianych stolików. Na skraju starego miasta znajduje się Muzum Bonsai.

Tarifa – miasto leżące na granicy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. To mekka dla miłośników sportów wodnych. Levante i Poniente to wiatry które wieją tutaj niemal cały czas. To one ściągają rzeszę wind- i kitesurferów z całej Europy.W najdalej wysuniętym punkcie jesteśmy jedynie 11 km w linii prostej od Afryki, to najbliższy punkt w Europie do Czarnego Lądu. Dodatkową atrakcją oferowaną w tym mieście są wycieczki w poszukiwaniu ssaków morskich –delfinów i orek. 

Galeria